niedziela, 26 sierpnia 2012

American Horror Story


  Tytuł brzmi dość banalnie, mimo to serial do takowych nie należy. Nietuzinkowa fabuła i specyficzny klimat filmu sprawiają, że od pierwszych minut oglądania nie da się od niego oderwać. Jest nieprzewidywalny w przeciwieństwie do innych seriali i chyba to lubię w nim najbardziej :) Znalazłam go przypadkiem i jedynie z ciekawości włączyłam pierwszy odcinek. Już po chwili wiedziałam, że obejrzę i ostatni ;) 
O co chodzi?
Małżeństwo po przejściach wraz z nastoletnią córką przeprowadza się do nowego domu, którego to zakup miał pozbawić ich trosk i  pomóc zapomnieć o problemach niedalekiej przeszłości. Dom jednak kryje w sobie wiele tajemnic, co od początku zakłóca ich spokój. Nowi mieszkańcy po woli dowiadują się się, że nie są tam zupełnie sami. Wszyscy poprzedni właściciele domu zginęli w nim tragicznie, a ich duchy utkwiły tam na wieki. Są to duchy bardzo rzeczywiste, które bohaterowie mogą słyszeć dotknąć, poczuć. Odnosi się niemal wrażenie, że to żywe postaci. Jednak gdy tylko zajdzie taka potrzeba stają się niewidzialni. Wprowadzają w ich życie nie lada zamęt i zapewniam, że nie jest to typowy film o duchach, które straszą nowych mieszkańców domu ;) Reszty nie zdradzę, sami musicie go obejrzeć. Zachęcam Was gorąco! ;)


A teraz kilka słów o głównych postaciach 

 Evan Peters, czyli filmowy Tate.           
O nim na samym początku, bo to zdecydowanie moja ulubiona postać. Czarujący i uroczy młodzieniec, a zarazem niebezpieczny i pełen gniewu buntownik. Zakochuje się w córce nowych właścicieli domu i tym samym odnajduje w sobie ciepło i dobroć. Niestety jego przyszłość i pewne tendencje komplikują jego sprawy sercowe. Jest duchem czy człowiekiem? Tego Wam nie zdradzę ;)  

Taissa Farmiga w roli Violet
Nastoletnia buntowniczka, córka nowych właścicieli. Zakochana z wzajemnością w Tate. Odważna na zewnątrz, ale w środku wrażliwa dziewczyna. Dojrzała, a zarazem lekkomyślna.      

Dylan McDermott w roli Bena
Jego nie lubię najbardziej. Pan domu. Pełen hipokryzji mężczyzna, który bardzo lubi osądzać, lecz niekoniecznie być osądzanym. W domu czai się na niego wiele pokus, które wystawiają jego słabości na próbę. Jest rozdartym emocjonalnie psychiatrą. Mimo tego udaje mu się  odnaleźć w sobie człowieczeństwo. 

Connie Britton czyli Vivien
Kobieta po przejściach. Próbuje odnaleźć ciszę i spokój, by jej rodzina znów była szczęśliwa. Nie łatwo jednak jest uporać się z trudną przeszłością stykając się z kolejnymi rozterkami. 

Jessica Lange jako Constance
Wścibska sąsiadka, była mieszkanka domu. Ukrywa wiele tajemnic, które oczywiście z czasem wychodzą na jaw. Mimo swojego wieku piękna kobieta, którą interesują się nawet młodzi mężczyźni. 

Kate Mara w roli Hayden
Postać, która namieszała w życiu Harmonów jeszcze przed przeprowadzką. Pojawia się jednak w ich życiu ponownie. 

Alexandra Breckenridge i Frances Conory jako Moira
Seksowna i uwodzicielska kobieta mająca 2 wcielenia. Mężczyźni widzą ją jako młodą i piękną, kobiety zaś jako staruszkę. Służąca w domu państwa Harmonów. Służyła również wszystkim poprzednim właścicielom. 
                                                               

 Jest oczywiście całe mnóstwo innych postaci, także zapraszam do odpalenia pierwszego odcinka ;)
Mam dla Was jeszcze kilka filmowych fotek ;)
 
Plus zwiastun ;) Obejrzyjcie koniecznie, nie pożałujecie ;)
1 komentarz:

  1. masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i również go zaobserwujesz ;))

    OdpowiedzUsuń